Araç Değer Kaybı

Çift taraflı trafik kazası sebebiyle aracınızın bir kısım parçaları yenileriyle değiştirilebilir. Bir kısım parçaları ise tamir görerek onarılır. Aracınızın gördüğü kapsamlı tamir, onarım, boya, parça değişimi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin TRAMER kayıtlarına işlenen hasar kaydı sebebiyle 2. el piyasa rayiç değerinde ciddi bir düşüşe sebep olur. İşte bu değer düşüklüğü "Araç Değer Kaybı olarak" ifade edilir.

Neler Yaparız?

Araç değer kaybında dikkat edilmesi gereken hususlar;

Çift taraflı bir trafik kazasında %100 kusurun sizde olmaması

Kaza tarihi üzerinden 2 yıl geçmemiş olması

Aracın kilometresinin 120 bin kilometreyi geçmemiş olması

Aracın daha önceden benzer nitelikte bir kazasının olmaması

şeklinde olup, daha detaylı bir çalışma için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ödenmeyen Hasar Bedelleri

Bir trafik kazası sonucu oluşan hasarını karşılamak için genellikle sigorta şirketleri tarafından hasar dosyaları açılmakta ve eksper raporu doğrultusunda ödeme yapılmaktadır. Lakin bir çok sebepten ötürü hasar bedelleriniz sigorta şirketlerince karşılanmamakta olup, tazmini için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ölümlü ve Yaralanmalı Kazalarda Tazminat

Trafik kazasında her ne kadar istemesekte ölüm ve yaralanma kaçınılmaz bir sonuç olup, bu konuda detaylı bilgi almak için tamamen ücretsiz hukuki danışmanlığımızdan yararlanabilirsiniz.

Ankara barosuna kayıtlı konusunda uzman avukatlarımız ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezninde tutulan levhaya kayıtlı sigorta eksperlerimizce sadece trafik kazaları davalarına bakmaktayız.

Destekten yoksun kalma tazminatı, geçici ve sürekli iş görmezlik tazminatı, manevi tazminat, araç değer kaybı tazminatı ile ilgili ücretsiz ekspertiz hizmeti ve kukuki danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz.
 

Çalışma Sistemimiz

Tüm bu aşamalarda sizlerden hiçbir masraf alınmaz. Ayrıca çağrı merkezimiz tarafından her aşamada itinalı bir şekilde bilgilendirilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bize ulaşın.